ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi

ODTÜ-Toplum ve Bilim Merkezi (TBM), toplumda bilimsel farkındalık düzeyini artırmak üzere araştırma yapmak, toplumun bilimsel ve teknolojik konulara olan ilgisini yükseltmek, topluma bilimi sevdirmek ve bilimin gündelik yaşamda kullanımını artırmak, ilköğretimden başlayarak toplumun her katmanında bilimsel yaklaşım ve araştırma, yaratıcılık ve analiz yeteneğini geliştirmeyi özendirmek üzere faaliyetlerde bulunmak, toplum ve bilim arasındaki bağları güçlendirmek, üniversitelerin topluma yönelik faaliyetlerini artırmak ve bu tür faaliyetleri özendirmek amacıyla kurulmuştur. ODTÜ çalışanları ve öğrencilerinin yanısıra, çeşitli üniversitelerden birçok akademisyen danışmanlığında çalışmalarını yürüten TBM, Bilim ve Teknoloji Koleksiyonu Sergi Alanı’nda ziyaretçileri ağırladığı gibi, etkinliklerini şehir buluşmaları, fuarlar ve yayınlarla halka taşımakta ve bilimsel düşüncenin bir hayat biçimi olmasını çeşitli şekillerde özendirmeye çalışmaktadır. Amaçları doğrultusunda TBM etkinliklerini üç temel alanda yürütmektedir; Bilim ve Teknoloji Koleksiyonu Sergi Alanı, Topluma Erişim Grubu, Toplumsal Politikalar Grubu.

Üzgünüz. Müzeye ait kayıtlı mekan bulunmamaktadır.
Üzgünüz. Müzeye ait kayıtlı eser bulunmamaktadır.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Toplum ve Bilim Merkezi Bilim ve Teknoloji Kolleksiyonu Sergi Alanı 06800 Çankaya Ankara/TÜRKİYE
0312 210 6043
Ücretsizdir.
Uygulamalı Bilim Merkezi\\\'nde hafta içi okul gruplarına yönelik eğitim seanslarımız yapılmakta olduğundan hafta içi bireysel ziyaretçi kabul edilmemektedir. Uygulamalı Bilim Merkezi her ayın ilk cumartesi günü 11:00-16:00 arası bireysel ziyarete açıktır. Bilim ve Teknoloji Koleksiyonu Sergi Alanı\\\'mız hafta içi her gün 9:00-17:00 ve her ayın ilk cumartesi günü 11:00-16:00 arasında bireysel ziyarete açıktır.

Müzeasist

Müzeasist mobile uygulumamızı AppStore veya Play Store dan indirebilirsiniz