Nedir?

Müzeasist; müzeler, sergiler, galeriler ve temassız etkileşime ihtiyaç duyan her alanda kullanılabilecek bir mobil rehber ve sanal tur uygulamasıdır.

Daha Fazla

Kullanım

Kurulumu ve kullanımı kolay bir mobil uygulama olan müzeasist, internet olan her yerde erişilebilen online müze rehberidir.

Daha Fazla

Sanal Tur

Müzeasist, müzecilik ve sergileme sanatını teknoloji ile buluşturan bir mobil uygulamadır.

Daha Fazla

Rehber

Müzeasist mobil uygulaması Türkiye’deki tüm müzeleri kapsayan mobil bir rehber özelliğine de sahiptir.

Daha Fazla

Nedir?

Kişilerin cep telefonları, tabletleri ve bilgisayarlarında çalışabilen uygulamamız, müzeler başta olmak üzere kültürel ve sanatsal alanlarda, eserlerin açıklamalarını, ekstra detay görsellerini, videolarını sesli sunumlar eşliğinde size aktarır, dijital ortamda her zaman erişebilmenize izin verir, turunuzu profesyonel rehberlerin anlatımıyla doyurucu bir deneyime dönüştürür.

Türkiye’deki tüm müzeleri kapsamına alan ve müzeler arasında hızla yaygınlaşan Müzeasist, gittiğiniz her yerde tek bir uygulama ile elinizin altında olan dijital bir gezi rehberi niteliğindedir.

türkiye müzeleri

Müze Asist (Müze Rehberi) Kullanımı

müze rehberi kullanımı

Cep telefonunuza yada tabletinize indirerek MüzeAsist'i hemen kullanıma başlayabilirsiniz. İçerisinde müzelerin listesi, çevrenizdeki müzeler ve müze profilleri bulunan uygulamamız, müzelerin eserlerine ait profesyonel sınıflandırmalar ve mekanlara ait bilgiler bulundurmaktadır. Müzelere ait eserlerin detaylı şekilde görüntülenebildiği uygulama içerisinde, MüzeAsist cihazları kurulu müze içinde eserlere yaklaştığınızda, size o esere ait, sesli, görsel ve yazılı ayrıntılı açıklamalar, temassız ve tek tuşa dokunmadan otomatik olarak gelecektir.

Siz de cep telefonu ya da tabletlerinize uygulamamızı indirip, daha pek çok eşsiz özelliklerden ve yakında eklenecek güncelleme ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

HEMEN İNDİR

Temassız Sanal Tur Teknolojisi

Müze Asist sistemine sahip müzeler içerisinde müzeye ait sanal turu başlatmak için seçeneği aktif hale getirdiğinizde, çevreniz ve müze ile ilgili bilgilere ve eser yakınlarında iken o eserle ilgili görsel, işitsel ve yazılı açıklamalara ulaşırsınız.

Bütün bunlar sizin çevrenizdeki dolaştığınız bölgeye özel olarak tamamen temassız ve otomatik olarak gelir. Kullanım seçeneklerini ayarlayabilir ve turunuzu uzman anlatıcıların metinlerinden yüksek kaliteli ses standartlarında dinleyebilirsiniz.

müze ibeacon

Rehber

Müzeasist mobil uygulaması Türkiye’deki tüm müzeleri kapsayan mobil bir rehber özelliğine de sahiptir. Uygulama anasayfasında genel olarak sizi bilgilendiren Müzeasist, müze profilleri içerisinde çalışma saatleri, günleri ve ücret bilgileri ile etkinlik listeleri üzerinden size güncel ve doğru bilgi sunmayı amaçlamaktadır.

Müzeler, eserleri, eserlerine ait kategoriler ve bulundukları mekanlar, tek tuşla parmaklarınızın ucunda olacaktır. Rehberlik hizmeti sağlayan uygulamamız, kişilerin favori müzelerini kaydetme, onların web sitelerini ziyaret etme ve onlarla ilgili paylaşımda bulunma şansına sahip oldukları gibi, doğrudan arama yapabilecek ve müzeye ait görsellere, açıklamalara ve anlatımlara uzaktan erişebileceklerdir.

Konumunuzu da anonim olarak tespit eden Müzeasist, size en yakın müzeleri algılar, anlaşmalı kurumlar ile size tavsiyelerde bulunmakta bildirim ve etkilik hatırlatmaları yapmaktadır. Müzeler ile ilgili son gelişmeleri anasayfamızdan ve bildirimler üzerinden takip edebilirsiniz.

sanal müze rehberi

Neden Müze Asist?

“Üçbin yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır.”

Goethe

Toplumların tarih ve kültür birikimlerini yaşattıkları, gösterime açtıkları ve değerlerini sonraki nesillere aktardıkları mekanlar olan müzeler ve kültür-sanat merkezlerinin en faydalı ve kalıcı şekilde ziyaretçilerine hizmet verebilmelerini sağlayabilmek nihai hedefimizdir.

Özellikler

Türkiye'deki tüm müzeler hakkında lokasyon, giriş ücretleri ve genel bilgilerinin yanı sıra sistemin kurulu olduğu müzelerde sanal rehber özelliği ile mobil uygulama kullanıcılarına yeni bir deneyim sunuyor.

Türkiye'nin en kapsamlı ve etkileşimli müze rehberi

MüzeAsist gezginlerin yeni rehberi! Türkiye'de kaç tane müze var? yada bulunduğunuz konuma en yakın müze nerede? gibi soruları tek tuşla yanıtlayan MüzeAsist sistemin kurulu olduğu müzelerde benzersiz bir sanal rehber deneyimi sunmakta. Türkiye'deki tüm müzelere bulunduğunuz konumdan yol tarifi alabilir, müzeyi sosyal medya platformlarından paylaşabilir ve favorilerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca sistem tüm müzelere ücretsiz üyelik sunarak, müzelerin ziyaretçilerine uygulama üzerinden etkinlik yada tanıtım yapmalarına imkan sunuyor. Müzelerin sisteme girmiş oldukları dil seçeneklerine göre farklı lisanlarda uygulamayı kullanmanız da mümkün. Müze Asist geliştirmiş olduğu sistemler topluluğu ile ziyaretçilerin daha faydalı bir müze gezintisi yapmalarını amaçlamaktadır. Aynı zamanda müze ziyaretlerinin daha sık yapılması için ziyaretçilere tüm müzeler bilgileri ile birlikte sunulmaktadır.

Kapat

Türkiye'deki Tüm Müzeler MüzeAsist'te

Kapat

Çevrenizdeki Müzeleri Tek Tuşla Görüntüleyin!

Kapat

Sevdiğiniz yada ziyaret etmeyi planladığınız müzeleri Favorilerinize Ekleyin!

Kapat

Müze Etkinliklerinden Haberdar Olun!

Kapat

Sınırsız lisan seçeneği!

Kapat

Sanal Tur ile Temassız müze ziyaretinin keyfini çıkartın!

Müze Asist Ekran Görüntüleri

  • Tümü
  • Android Phone
  • Android Tablet
  • IPhone
  • IPAD

Uygulamalar

Bize Ulaşın

Adres

Adres

İçerenköy mah. ertaç sok. Baran iş merkezi no:10 kat:6 Ataşehir / İstanbul

Email

[email protected]

Telefon

+902163520202

Çevrenizi Keşfedin

BAŞLA